Twisto

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
Twisto screen ze strony

Notice: Funkcja do_shortcode_tag została wywołana nieprawidłowo. Próbowano parsować shortcode bez poprawnego wywołania zwrotnego: infobox Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.3.0.) in /wp-includes/functions.php on line 6078

Twisto to czeski fintech, który swoją działalność na polskim rynku rozpoczął w ubiegłym roku. Marka szybko obwołała się dużą konkurencją dla Revoluta.

Twisto – Oferta

Twisto w swojej ofercie posiada bezpłatną kartę płatniczą, która umożliwia robienie wygodnych zakupów w polskich i zagranicznych sklepach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Plastik ten działa jak wirtualna karta kredytowa, na której klient otrzymuje przyznany limit do wykorzystania. Może to być od 500 do nawet 15 000 zł.

Karta tej marki umożliwia płacenie w zagranicznych sklepach bez żadnych dodatkowych opłat i dodatkowych kosztów. Przewalutowanie odbywa się po kursie Mastercard. Należy jednak pamiętać, że taki plastik nie daje możliwości wypłaty gotówki w bankomatach.

Twisto umożliwia także dokonywanie zakupów bez natychmiastowego płacenia. Oznacza to, że klient za zakupione i otrzymane towary może zapłacić nawet po upływie 45 dni od dnia zakupu. Wszystko to bez opłat i odsetek. Marka udostępnia również specjalną aplikację mobilną, która zapewnia kompleksowy wgląd w swoje finanse. Dzięki niej otrzymasz m.in. analizę swoich codziennych płatności oraz uzyskasz pełną kontrolę nad wydatkami.

Twisto – Formalności

Wszelkie wydatki, których dokona konsument przy pomocy karty Twisto, są podsumowywane na koniec każdego miesiąca. Od tego czasu klient ma jeszcze 15 dni na ich uregulowanie. Klient może również przedłużyć czas spłaty. Wystarczy w tym celu spłacić 10 proc. łącznej wartości dotychczasowych wydatków.

Aby skorzystać z produktu finansowego Twisto, wystarczy wejść na stronę internetową tej marki i zarejestrować się. Niestety weryfikacja wniosku o Twisto zajmuje trochę czasu. Warto mieć zatem na uwadze, że taka procedura może potrwać nawet do kilku dni. Natomiast karta zostaje wysłana do klienta natychmiast w momencie akceptacji wniosku. Marka zapewnia, że plastik dociera do klienta w ciągu 10 dni roboczych. Przesyłka jest wysyłana zupełnie bezpłatnie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Po otrzymaniu karty, należy ją jeszcze aktywować. W tym celu trzeba zalogować się do swojego konta i ustawić numer PIN. Bardzo ważne jest, żeby w chwili dokonywania pierwszej płatności przy pomocy karty, wsunąć ją do terminala i wstukać PIN na ekranie urządzenia. Wówczas zostaną aktywowane także płatności zbliżeniowe.

Jak wziąć pożyczkę Twisto

Aby zacząć korzystać z usług tej marki, musisz pobrać aplikację Twisto na swoje urządzenie mobilne. Następnie masz do wyboru dwie możliwości: możesz zamówić plastikową kartę płatniczą lub posługiwać się kartą wirtualną. Oba rozwiązania są bezpłatne, natomiast Twój limit miesięcznych wydatków jest ustalany wspólnie z konsultantem marki.

Wady i zalety Twisto

Największą zaletą oferty jest możliwość samodzielnego wyboru daty i warunków spłaty zobowiązania. Od momentu podsumowania wydatków na koniec miesiąca klient ma jeszcze 15 dni na spłatę zadłużenia bez żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto za dodatkową opłatą może wydłużyć termin spłaty, jeśli wymaga tego jego sytuacja finansowa.

Do minusów należy natomiast brak informacji kontaktowych na stronie internetowej marki. Uniemożliwia to klientom uzyskanie natychmiastowej pomocy w przypadku wątpliwości lub chęci dopytania o szczegóły oferty. Ponadto konta Twisto są weryfikowane wyłącznie w dni robocze. Dla klientów, którzy złożyli wnioski w trakcie weekendu, oznacza to konieczność czekania na odpowiedź aż do poniedziałku.

Przykładowe koszty pożyczki Twisto

[infobox]Reprezentatywny przykład dla produktu kredyt konsumencki – limitu kredytowego udzielonego na podstawie Umowy Twisto Kredyt: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,15 %, całkowita kwota kredytu 1 500 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 254,84 zł (w tym prowizja 254,84 zł, odsetki kapitałowe 0 zł), całkowita kwota do spłaty 1 754,84 zł, okres obowiązywania Umowy Twisto Kredyt – 121 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.4.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Udzielenie i wysokość kredytu uzależnione są od oceny zdolności kredytowej Klienta dokonanej przez kredytodawcę – Twisto Polska sp. z o.o.[/infobox]

Twisto – Opinie

Marka dopiero niedawno wprowadziła do swojej oferty innowacyjną kartę wielowalutową z linią debetową. Z tego powodu niewielu Polaków miało już okazję wyrobić sobie o niej opinie. Zapewne z czasem pojawi się tu więcej komentarzy na jej temat. Ty też możesz opowiedzieć o swoich doświadczeniach z czeską marką. Zachęcamy!

Twisto kontakt

Niestety marka nie udostępnia na swojej stronie żadnych danych kontaktowych.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz