Leasing bez BIK i KRD

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy
dokumenty i ręce

Notice: Funkcja do_shortcode_tag została wywołana nieprawidłowo. Próbowano parsować shortcode bez poprawnego wywołania zwrotnego: button Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.3.0.) in /wp-includes/functions.php on line 6078

W ciągu ostatnich kilku lat leasing zyskał ogromną popularność wśród polskich przedsiębiorców, a nawet klientów indywidualnych. Rozwiązanie to pozwala cieszyć się wymarzonymi przedmiotami bez konieczności ich rzeczywistego zakupu. Na czym to dokładnie polega?

Czym jest leasing

W praktyce rozwiązanie to przypomina wynajem długoterminowy lub zakup na raty. Opiera się na umowie zawieranej między dwoma podmiotami – leasingodawcą i leasingobiorcą. W jej ramach leasingodawca udostępnia leasingobiorcy wybraną rzecz w zamian za ustaloną miesięczną opłatę.

Dzięki temu leasingobiorca może korzystać z potrzebnej mu rzeczy bez faktycznego kupowania jej. Natomiast po wygaśnięciu umowy często może także wykupić wskazany przedmiot za uzgodnioną wcześniej, zazwyczaj bardzo korzystną sumę.

Leasing bez BIK – czy to możliwe?

Obecnie każdy podmiot finansowy udzielając jakiegokolwiek finansowania chce sprawdzić wiarygodność swojego potencjalnego partnera. Zazwyczaj sprawdza się to wyciągając wcześniejsze informacje na temat spłat kredytów w Biurze Informacji Kredytowej. Nierzadko niestety nie każdy przedsiębiorca ma tą przeszłość krystalicznie czystą. Jakiekolwiek negatywne wpisy w bazie BIK sprawiają, że w takiej sytuacji leasingodawca może odmówić udzielenia finansowania.

Nawet, jeżeli mamy tzw. czysty BIK, niejednokrotnie możemy mieć wpis w Biurze Informacji Gospodarczej typu KRD. Bo kiedyś gdzieś zawaliliśmy z jakaś fakturą, a sprawa będzie się na nami ciągnęła.

Internetowy Fundusz Leasingowy specjalizuje się właśnie w obsłudze tego typu klientów. Którzy mogli mieć kiedyś problem ze spłata swoich zobowiązań, ale z tego wyszli. W takim przypadku do każdej sprawy IFL podchodzi indywidualnie.

Co to jest leasing zwrotny ?

Wśród wielu rodzajów leasingu wyróżniamy między innymi leasing zwrotny, który w tej chwili ogromnie zyskuje na popularności. To wspaniały sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy dla firmy oraz ciekawa alternatywa dla pożyczek oraz kredytów.

Dzięki leasingowi zwrotnemu przedsiębiorca może sprzedać wybrany element swojego majątku, a jednocześnie nadal z niego korzystać po cenie zgodnej z jego bieżącą wartością rynkową. Choć bowiem właścicielem prawnym danego przedmiotu stanie się leasingodawca, przedsiębiorca może go użytkować bez żadnych przeszkód dzięki umowie leasingowej. W praktyce jest to świetna metoda na zapewnienie firmie płynności finansowej oraz zdobycie dodatkowych środków na nowe inwestycje.

Jedną z najpopularniejszych na polskim rynku firm oferujących leasing zwrotny jest Internetowy Fundusz Leasingowy. Marka posiada w swojej ofercie leasing zwrotny

  • nawet na okres 2 lat z możliwością odroczenia pierwszej raty o dwa miesiące.
  • oferowana kwota finansowania wynosi 55%,
  • decyzja wydawana jest już w 15 minut.
  • z usługi można skorzystać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności, co stanowi ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców stawiających swoje pierwsze kroki na rynku.

[button style='green' url='http://loanmagazine.pl/leasing-zwrotny/']Sprawdź ofertę [/button]

Podobne wpisy

Zamieść komentarz