Ocena redakcji

82
0 Ocen
Szybkość 88%
Formalności 80%
Obsługa klienta 81%
Intuicyjna obsługa strony 83%
Akceptowalność 80%

Fellow Finance nie jest zwykłą firmą pożyczkową – to platforma pożyczek społecznościowych i crowdfundingowych. Z jej pomocą zarówno klienci indywidualni, jak i klienci biznesowi mogą pozyskać dodatkowy zastrzyk gotówki. Z kolei inwestorzy korzystający z Fellow Finance mają szansę na uzyskanie wysokiego zysku z tytułu udzielonych pożyczek.

Fellow Finance – Pożyczki

Marka oferuje pożyczki ratalne w kwocie od 1000 do 12 000 zł na okres od 4 do 32 miesięcy. Są to pożyczki o stałym oprocentowaniu (10 proc. w skali roku), które udzielane są na przejrzystych zasadach i bez ukrytych opłat. Na koszt każdej pożyczki składają się: odsetki, uiszczana jednorazowo opłata wstępna, opłata administracyjna oraz comiesięczna opłata za prowadzenie konta na platformie Fellow Finance, która wliczona jest już w ratę pożyczki. Warto podkreślić, że podjęcia zobowiązania tej marki nie potrzebni są żadni poręczyciele. Marka stawia na szybkie działanie – gdy klient zaakceptuje otrzymaną ofertę pożyczki, pieniądze zostają do niego wysłane nawet tego samego dnia roboczego.

Fellow Finance – Inwestowanie

Inwestorom platforma zapewnia atrakcyjną i unikatową możliwość inwestowania w pożyczki dla firm, pożyczki dla konsumentów oraz pożyczki faktoringowe. Inwestycje te zapewniają wysoką stopę zwrotu i nie wymagają żadnych dodatkowych opłat. Ta nowoczesna forma lokowania kapitału cechuje się ograniczonym ryzykiem i pozwala na wygodną dywersyfikację inwestycji.

Fellow Finance – Formalności

Formalności wymagane przez tą markę związane są ściśle z wyborem finansowania, po które chcemy sięgnąć. Dla pożyczek konsumenckich wystarczy wypełnić prosty wniosek przez internet i wyrazić zgodę na otrzymaną ofertę pożyczki. O tego typu zobowiązanie mogą starać się osoby między 20 a 75 rokiem życia. Muszą mieszkać na terenie Polski i posiadać rachunek osobisty w polskim banku od co najmniej 3 miesięcy w momencie składania wniosku. Powinny również posiadać dostęp do konta poprzez bankowość elektroniczną.

Jak wziąć pożyczkę Fellow Finance

Sam proces wnioskowania o dodatkowy zastrzyk gotówki wygląda podobnie, jak w zwykłej firmie pożyczkowej. Najpierw na specjalnym kalkulatorze należy wybrać kwotę zobowiązania i okres jego spłaty, a następnie wypełnić prosty wniosek. Po podjęciu pożyczki spłacasz pożyczony kapitał w comiesięcznych ratach.

Wady i zalety Fellow Finance

Do największych atutów tej oferty należy gwarancja stałego oprocentowania oraz możliwość dopasowania wysokości raty do własnej sytuacji finansowej. Drobną wadą zobowiązań tej marki jest natomiast ograniczony dostęp do infolinii, która czynna jest wyłącznie w dniach roboczych od godz. 9:00 do 17:00. Uciążliwą formalnością dla klientów może być także konieczność podania numeru konta bankowego, które w momencie składania wniosku istnieje od co najmniej 3 miesięcy. Niestety ogranicza to dostęp do finansowania dla tych klientów, którzy dopiero założyli swoje rachunki.

Przykładowe koszty pożyczki Fellow Finance

Reprezentatywny przykład:

Całkowita kwota pożyczki – 1000 zł; okres pożyczkowania – 12 miesięcy; opłata wstępna – 120 zł; opłata administracyjna – 134,55 zł.; opłata za prowadzenia konta – 16,60 zł/m-c (łącznie: 199,20 zł); oprocentowanie w stosunku rocznym – 10%; łączna kwota odsetek – 54,99 zł; wysokość comiesięcznych rat: 115,07 zł; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 1380,88 zł; całkowity koszt pożyczki – 500,88 zł; rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – 144,55%

Fellow Finance – Opinie

Choć w tej chwili w polskim internecie próżno szukać opinii o tej marce, to Fellow Finance cieszy się nieposzlakowaną opinią na rynku międzynarodowym. Firma powstała w roku 2013 roku jako jako fiński fintech. W tej chwili spółka rozrosła się do poziomu międzynarodowej grupy kapitałowej i zyskała pozycję największej firmy w branży pożyczek peer-to-peer w krajach nordyckich. Marka postrzegana jest również jako najbardziej zaawansowana w Europie platforma do pożyczek crowdfundingowych i społecznościowych. To jedyny w strefie euro dostawca tego typu rozwiązań dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. O jej rzetelności świadczy licencja instytucji płatniczej, którą marka uzyskała od komisji nadzoru finansowego w Finlandii oraz notowanie na rynku giełdowym Nasdaq First North Growth Market Finland.

Fellow Finance kontakt

Adres e-mail: [email protected]

Telefon kontaktowy: 22 397 51 15

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.