Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących szybkie pożyczki, skrojone doskonale na miarę naszych potrzeb.

Polski rynek pożyczek pozabankowych rozwija się bardzo dynamicznie, pojawia się na nim coraz więcej firm oferujących szybkie pożyczki. Każdy pożyczkodawca, starając się jak najlepiej dotrzeć do potrzeb klienta, oferuje jednak różne produkty finansowe. Jak wśród wielu propozycji wybrać tę najlepszą? Czym różni się oferta Ofina od oferty Filarum?

Warunki udzielania pożyczki

Pożyczkę w Filarum może podjąć osoba w wieku od 20 do 76 lat, podczas gdy Ofin oferuje swoje zobowiązania klientom w przedziale wiekowym od 21 do 70 roku życia. Obie firmy do udzielenia pożyczki wymagają jedynie danych z dowodu osobistego, a przy pozytywnej decyzji – przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 gr. Zarówno Filarum, jak i Ofin, sprawdzają sytuację potencjalnego klienta w kilku bazach dłużników. Jeśli chodzi o przedłużenie spłaty pożyczki to w Filarum może się to odbywać dowolną ilość razy pod warunkiem uiszczenia odpowiedniej opłaty, natomiast w Ofinie liczba przedłużeń kolejnej pożyczki jest ograniczona.

Warunki pierwszej pożyczki

 

Filarum

Ofin

Maksymalna wysokość pożyczki

3 000 zł

1 500 zł

Maksymalna wysokość darmowej pożyczki

1 000 zł

1 500 zł

Maksymalna ilość dni

30 dni

60 dni

Wiek pożyczkobiorcy

20-76 lat

21-70 lat

Pierwsza pożyczka w Ofin możliwa jest w kwocie od 100 do 1 500 zł na okres 15, 30 lub 60 dni. W przypadku terminowej spłaty jest to pożyczka całkowicie darmowa – oznacza to, że oddajemy dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Pożyczkę w Filarum charakteryzuje dużo niższa kwota maksymalna – za pierwszym razem można pożyczyć jedynie do 1 000 zł, natomiast plusem jest, że pożyczkodawca pozwala na samodzielne wybranie dowolnej ilość dni trwania zobowiązania w zakresie od 1-30. Również pierwsza pożyczka w Filarum jest darmowa pod warunkiem terminowej spłaty.

Kolejne szybkie pożyczki

logo-ofinOfin przy drugiej i każdej kolejnej pożyczce pozwala swoim stałym klientom na podjęcie zobowiązania w kwocie do 2 000 zł. W Filarum sytuacja stałych klientów jest dużo bardziej skomplikowana – przy drugiej pożyczce mogą oni otrzymać do 1800 zł, przy trzeciej do 2300 zł, przy czwartek do 2 600 zł i do 3 000 zł przy piątej i każdej kolejnej. Widzimy więc, że Filarum pozwala na podejmowanie pożyczek w coraz wyższej kwocie maksymalnej, jednak wymaga od klientów większej ilości zobowiązań w tym celu.

Wady i zalety

filarumplPożyczki w Ofin wyróżnia unikatowa możliwość podjęcia zobowiązania ratalnego, uiszczanego w dwóch ratach. Taka pożyczka jest dla klientów łatwiejsza do spłacenia, ponieważ nie muszą oddawać całej kwoty za jednym zamachem. Okres spłaty wydłużony do 60 dni wpływa na wygodę i bezpieczeństwo, pozwalając rozłożyć spłatę zobowiązania na dwie mniejsze części, dzięki czemu kondycja naszego portfela nie zostaje nadwyrężona. Filarum oferuje natomiast swoim klientom szybkie pożyczki w wyższej kwocie, jednak na krótszy okres – może to powodować trudności w spłacie.

750x200

 

Szybkie pożyczki online

97%

Ferratum Bank oferuje pożyczki na krótko i długo, a także – za pośrednictwem Ekspres Kasa, mikropożyczki w kwocie do 2000 zł na 15, 30 lub 60 dni.
94%

HomeKredyt proponuje pożyczki ratalne rzędu do 10 000 zł. Pożyczkodawca wydaje decyzję kredytową nawet po godzinie od złożenia wniosku online.
94%

Mikrokasa na polskim rynku obecna jest już od 2006 r. To marka z niezwykle bogatą ofertą zobowiązań finansowych. Umożliwia pozyskanie niewielkiego zastrzyku gotówki na najpilniejsze wydatki, a także zapewnia dostęp do dużej sumy w ramach pożyczki ratalnej. Ponadto umożliwia także konsolidację zobowiązań podjętych w instytucjach bankowych i pozabankowych. Dzięki temu …
92%

Kredito24 może pożyczyć od 300 do 3000 zł. Pożyczka może być udzielona na maksymalnie 30 dni, a firma daje możliwość jej przedłużenia o 7, 15 lub 30 dni.
92%

Pandamoney.pl to marka udzielająca szybkich pożyczek online. Oferuje pożyczki od 100 do 1800 zł na okres od 7 do 30 dni.
0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.