Luty obfitował w ważne wydarzenia na rynku zobowiązań pozabankowych. Był to czas bardzo owocny zarówno dla podmiotów finansowych, jak i dla osób związanych z branżą pożyczkową. Sprawdźmy, co wydarzyło się w ubiegłym miesiącu.
Luty to przede wszystkim Loan Magazine Awards 2017
8 lutego 2018 r. odbyło się rozdanie nagród Loan Magazine Awards 2017. Podczas uroczystej Gali rozdane zostały kryształowe statuetki dla tych podmiotów, firm i osób, które swoją działalnością szczególnie wyróżniły się na tle całej branży. Loan Magazine Awards 2017 to trzecia edycja wydarzenia, które każdorazowo ściąga do Wrocławia największych graczy sektora pozabankowego. W tym roku w ramach plebiscytu spośród blisko 70 nominowanych wyłoniono zwycięzców w aż 14 różnych kategoriach. Kto został nagrodzony podczas Loan Magazine Awards 2017? Sprawdź tutaj.
Filarum podwyższa kwotę pożyczki do 5 tysięcy złotych!
Filarum to marka doceniana przez tysiące konsumentów z całej Polski. Aby jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby finansowe swoich klientów, w ubiegłym miesiącu pożyczkodawca zdecydował się podwyższyć maksymalną kwotę pożyczki do 5000 zł. Zobowiązanie finansowe w tak wysokiej kwocie przeznaczone jest dla stałych klientów marki. Osoby, które po raz pierwszy korzystają z jej usług, mogą liczyć natomiast na darmową pierwszą pożyczkę w maksymalnej kwocie 1000 zł.
Provident wydłuża okres spłaty pożyczki do 36 miesięcy
W ubiegłym miesiącu Provident zdecydował się znacznie podnieść maksymalny okres spłaty swoich pożyczek. Dotychczas konsumenci mogli podejmować zobowiązania pozabankowe tej marki na maksymalnie 24 raty, obecnie okres spłaty został wydłużony do 36 rat. Nowa oferta produktowa pozwala klientom Providenta podejmować zobowiązania jeszcze lepiej dostosowane do ich indywidualnej sytuacji finansowej. Dzięki zmianie konsumenci mogą podejmować pożyczki w wyższej kwocie ze względu na niższą niż dotychczas ratę miesięczną.
Vivus w rytmie Disco Polo
Luty to czas, w którym Vivus rozpoczął swoją nową kampanię marketingową. Firma skierowała ją przede wszystkim do fanów muzyki disco polo, realizując teledysk „Kasę bierz” z fikcyjną gwiazdą muzyki – Mr. Hi’s-em. W teledysku postać zielona jak banknot zachęca konsumentów do podejmowania pożyczki na spełnianie swoich marzeń. Barwny teledysk pełen zabawnych akcentów i pięknych tancerek nie pozostał niezauważony przez polskich konsumentów. Facebookowy fanpage fikcyjnego artysty obserwuje już ponad 8 tys. osób.
Creamfinance już bez Adama Dąbrowskiego
Tylko do końca lutego Adam Dąbrowski piastował stanowisko prezesa w Creamfinance Poland. Ta spółka to jeden z największych graczy na polskim rynku pożyczkowym – właściciel takich serwisów, jak Lendon, Extraportfel i Efino. Adam Dąbrowski był związany z Creamfinance od samego początku funkcjonowania spółki. Swoją pracą znacznie przyczynił się do rozwoju firmy, będąc odpowiedzialnym za krajowe i zagraniczne procesy inwestycyjne. Mężczyzna najprawdopodobniej podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska prezesa, aby otworzyć własną działalność gospodarczą.
Iwoca zamyka biuro w Warszawie
Brytyjski fintech iwoca działa na terenie Polski już od kilku lat, oferując pożyczki dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. W ubiegłym roku firma otworzyła stacjonarne biuro w Warszawie, mające zajmować się obsługą sprzedaży telefonicznej i brokerskiej, a także windykacją. W lutym 2018 r. iwoca zamknęła polską placówkę ze względu na nową globalną strategię, która stawia na automatyzację procesów operacyjnych. Decyzja o zamknięciu warszawskiego biura nie oznacza jednak, iż firma z Polski się całkowicie wycofuje. Brytyjski fintech zapowiada, że nadal będzie prowadzić swoją działalność na terenie naszego kraju.