Co dziesiąty internauta odwiedza strony pożyczek online

dodał Sylwia Stwora
0 komentarze

Polska branża pożyczek online jest stosunkowo młoda, bo ma zaledwie sześć lat, ale szybkie zobowiązania przez internet na stałe wpisały się w krajobraz rodzimego rynku finansowego, budując sobie coraz mocniejszą pozycję. Tylko w ciągu roku wartość świadczeń udzielonych przez firmy okołobankowe wzrosła dwukrotnie osiągając ubiegłym roku poziom blisko 3 mld zł. Wynik za 2014 rok może przekroczyć kolejny magiczny próg. Gemius postanowił sprawdzić, jaką popularnością cieszą się serwisy pożyczkodawców online.

strony pożyczek online

Badanie przeprowadzono w latach 2012-2014 na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu, a wyniki obrazują miesięczne statystyki. Biorąc pod uwagę tylko obecny rok, średnio w ciągu miesiąca 9 proc. użytkowników sieci wchodziło na stronę firmy pożyczkowej udzielającej szybkich zobowiązań, o które wnioskuje się online. Oznacza to, że przeszło 2 mln internautów poszukuje wsparcia finansowego w sektorze pozabankowym. W ubiegłym roku miesięcznie takie zainteresowanie wykazywało 1,5 mln Polaków (7 proc. ogółu), a rok wcześniej 0,7 mln internautów (4 proc. wszystkich użytkowników).

Odwiedziny stron www firm pożyczkowych
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma możliwość anonimowego poruszania się po sieci oraz swobodnego i prostego przeglądania ofert (aby dowiedzieć się, jaką kwotę przyjdzie nam oddać za pożyczone pieniądze, wystarczy posłużyć się suwakami, za pomocą których ustawia się kwotę zobowiązania oraz termin spłaty), które dodatkowo jest niezobowiązujące.

Internauci poszukujący szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki w sierpniu 2014 roku najchętniej zaglądali na stronę WWW marki Vivus oraz Kredito24.pl. Obaj pożyczkodawcy doczekali się po 1 mln odwiedzin. Najniższe miejsce na podium zajął Netcredit.pl z 400 tys. odsłon.

Co ciekawe, aż 47 proc. internautów zainteresowanych pożyczkami online równocześnie zapoznało się z contentem prezentowanym na stronach Biura Informacji Kredytowej. Tylko w sierpniu serwis BIK-u zanotował ponad 80 tys. odsłon. Oznacza to, że potencjalni pożyczkodawcy zdają sobie sprawę, że posiadanie pozytywnej historii kredytowej jest ich przepustką do uzyskania świadczenia.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz