Nadchodzi IX Kongres Sektora Pożyczkowego

dodał Martyna Sarniak
0 komentarze
IX Kongres Sektora Pożyczkowego zdjęcie

8 października w Warszawie odbędzie się IX Kongres Sektora Pożyczkowego. Spotkanie to nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy sektor pożyczkowy zmaga się z wieloma wyzwaniami. Tym bardziej warto przybyć do Warszawy i dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

IX Kongres Sektora Pożyczkowego to już dziewiąta edycja wydarzenia, które organizowane jest cyklicznie od 2012 roku. Przez lata Kongres wyrobił sobie ugruntowaną pozycję i ogromną renomę. To największe tego typu spotkanie pozabankowego sektora pożyczkowego w naszym kraju.

Kongres stanowi platformę do otwartej dyskusji o:

  • stanie i perspektywach rozwoju sektora,
  • jego praktykach biznesowych,
  • regulacjach polskich i europejskich dotyczących branży,
  • innowacjach i usprawnianiu procesów biznesowych.

W czasie IX Kongresu Sektora Pożyczkowego spotykają się przedstawiciele kadry zarządzającej instytucji pożyczkowych, pośrednictwa finansowego, doradztwa prawnego i strategicznego oraz osoby skupione wokół środowiska dostawców produktów i usług związanych z produktami kredytu konsumenckiego.

IX Kongres Sektora Pożyczkowego – co nas czeka?

Wśród zaproszonych uczestników wydarzenia znaleźli się wybitni specjaliści i doświadczeni praktycy sektora, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą z gośćmi. Tegoroczne spotkanie będzie jak zwykle obfitowało w szereg dyskusji na palące tematy.

Poruszona zostanie m.in. kwestia aktualnej kondycji sektora pożyczkowego, czynników oddziałujących na popyt kształtujący sprzedaż pożyczek bankowych, dalszego rozwoju i warunków istnienia sektora pożyczkowego oraz postulatów firm pożyczkowych.

Zgromadzeni goście poznają również wyniki raportu na temat działalności rynku kredytowego i pożyczkowego z perspektywy ostatnich 15 lat oraz wyniki badania Głównego Urzędu Statystycznego na temat sektora instytucji pożyczkowych. Tradycyjnie w czasie dyskusji zostanie poruszona kwestia regulacji prawnych wpływających na całą branżę, przyszłości e-commerce oraz kierunków rozwoju rynku pożyczkowego. Ponadto dowiemy się nieco więcej o pożyczkowych wygranych i przegranych w walce z COVID-19 oraz o długofalowych efektach wejścia w życie dyrektywy PSD2.

 

Podobne wpisy

Zamieść komentarz