EasyMoney przejęty przez e-Kancelarię

dodał Martyna Sarniak
0 komentarze
easymoney screen ze strony

Marka EasyMoney zmieniła właśnie właściciela. Firmę przejęła e-Kancelaria – Grupa Prawno-Finansowa, która prowadzi działalność doradczą i windykacją.

EasyMoney oferuje pożyczki pozabankowe w kwocie od 500 do 5000 zł. Są to zobowiązania na oświadczenie, z decyzją kredytową wydawaną już w 30 minut. Niebawem popularna marka może jednak zakończyć swoją działalność pożyczkową. Powodem jest ogłoszona właśnie zmiana właściciela.

e-Kancelaria na swojej stronie internetowej opublikowała komunikat, w którym oznajmia, że sfinalizowała właśnie transakcję przejęcia firmy pożyczkowej EasyMoney. Dotychczasowym właścicielem tej marki była koreańska spółka We Can Loan, która teraz wycofała się z Polski.

EasyMoney trafił w polskie ręce

Firma pożyczkowa EasyMoney właśnie trafiła w polskie ręce. Markę przejęła e-Kancelaria, której działalność skupia się przede wszystkim na prowadzeniu windykacji na zlecenie.

W ramach zrealizowanego właśnie przejęcia, e-Kancelaria pozyskała markę EasyMoney oraz jej domenę, a także około 30 mln wierzytelności, kilkadziesiąt tysięcy zarejestrowanych użytkowników oraz kilka tysięcy aktywnych klientów, którzy w tej chwili spłacają swoje zobowiązania. e-Kancelaria nie zamierza jednak prowadzić działalności pożyczkowej. Woli skupić się na windykacji.

To wbrew nazwie spółki nie były łatwe pieniądze. Negocjacje z Koreańczykami były długie i trudne, ale ostatecznie osiągnęliśmy porozumienie. Dysponujemy własnymi, skutecznymi narzędziami windykacyjnymi i właśnie w windykacji portfela wierzytelności przejętej spółki widzimy szansę na przychody. – podkreślił prezes e-Kancelarii – Grupy Prawno-Finansowej Piotr Maciągowski.

Zakup całej firmy dla portfela wierzytelności

Pozyskane dane pozwolą firmie zarobić na obsłudze wierzytelności oraz sprzedaży klientom EasyMoney własnych produktów, m.in. pomocy w odzyskiwaniu opłat z UFK czy przy ‘odfrankowieniu’ kredytów hipotecznych, a także wsparcia w przeprowadzaniu procesu upadłości konsumenckiej. Kupno całej firmy pożyczkowej było konieczne z powodów prawnych.

Kupno całej firmy, a nie samego portfela wierzytelności pozwoli nam zachować status wierzyciela pierwotnego, co jest istotne ze względu na obowiązujące przepisy. Windykacja w takiej formule jest tańsza i skuteczniejsza. Sama baza klientów EasyMoney jest dla nas bardzo wartościowa, bo liczy kilkadziesiąt tysięcy pozycji. Będziemy z tymi osobami rozmawiać, oferując im nasze własne produkty. – podkreślił Piotr Maciągowski.

Warto wspomnieć, że we wrześniu e-Kancelaria przeprowadziła już podobną transakcję. Przejęła wówczas firmę pożyczkową Axcess Financial Poland (marka supercredit.pl) od jej amerykańskiego właściciela CNG Holdings, który także wycofał się z Polski.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz