PayUkraine to start-up, który szturmem podbija rynek międzynarodowy. Choć został założony niecały rok temu, w tej chwili działa już na 15 rynkach i stale poszerza swoją ofertę.
Firma PayUkraine została założona przez dwóch Białorusinów: Evgenya Chomtonau i Aliaksandra Horlacha, którzy poznali się na studiach w Łodzi. Start-up powstał na początku 2019 roku w Polsce, jednak szybko rozszerzył swoją działalność także na Niemcy i Włochy.
W zeszłym tygodniu PayUkraine poszerzyło swój zasięg o kolejne państwa: Hiszpanię, Portugalię, Belgię, Francję, Słowenię, Austrię, Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę oraz Estonię. Teraz Ukraińcy mieszkający w tych państwach mogą tanio i wygodnie przelewać pieniądze swoim bliskim w kraju.
– Przelewów za pomocą PayUkraine można dokonywać z 14 krajów na Ukrainę. To najtańsza opcja na rynku – prowizja wynosi zawsze 6,99 zł, a kurs jest zbliżony do bankowego. Z konkurencją wygrywamy też szybkością usługi. Tradycyjne przelewy bankowe na Ukrainę są realizowane czasami nawet w ciągu kilku dni, tymczasem w wielu przypadkach konieczne jest dostarczenie pieniędzy natychmiast – mówi Evgeny Chamtonau, współzałożyciel PayUkraine.
W Polsce z usług PayUkraine korzysta już blisko 40 tys. klientów, z czego najwięcej w województwach mazowieckim oraz łódzkim. Dziennie liczba klientów innowacyjnego start-upu wzrasta o 500 osób, a każdego miesiąca firma podwaja liczbę transferów.
Pożyczki dla Ukraińców
PayUkraine nieustannie rozbudowuje swoją ofertę również o nowe usługi. W tej chwili marka współpracuje m.in. z największym ukraińskim bankiem oraz z popularną siecią telekomunikacyjną Orange. Marka oferuje specjalne startery dla Ukraińców.
Niedawno oferta innowacyjnego start-upu została rozbudowana także o pożyczki dla Ukraińców. Można z nich skorzystać na przykład w chwili, gdy wypłata nie zdąży dotrzeć na czas. Funkcja została oddana do użytku klientów już w połowie grudnia, ale na razie dostępna jest jedynie dla Ukraińców mieszkających w Polsce. Z pożyczki PayUkraine mogą skorzystać na portalu oraz w aplikacji mobilnej:
– To funkcja przydatna zwłaszcza dla tych, którzy z jakiś powodów nie uzyskali w danym miesiącu np. pensji, a muszą dokonać niezbędnych opłat lub chcą wysłać comiesięczny przelew pieniędzy dla rodziny przebywającej na Ukrainie – mówi Chamtonau.
Twórcy PayUkraine zwrócili uwagę na to, że polskie instytucje finansowe bardzo niechętnie udzielają pożyczek obcokrajowcom. Z tego powodu Ukraińcy mieszkający w naszym kraju nie mieli do tej pory żadnych możliwości pozyskania dodatkowej gotówki w obliczu nagłych kłopotów finansowych.
Pożyczki dla Ukraińców działają w formule white label. W tej chwili PayUkraine szuka kolejnych polskich firm pożyczkowych, które chciałyby przyczynić się do rozwinięcia usług pożyczkowych oferowanych przez innowacyjny start-up.
Loan Magazine Awards 2019
Warto wspomnieć, że za swoją nowatorską działalność marka PayUkraine została nominowana w konkursie Loan Magazine Awards 2019 w kategorii Nowe Technologie Loan Magazine Awards 2019 w obszarze innowacja. W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu organizatorzy Gali Loan Magazine Awards postanowili przyznać specjalne wyróżnienia w tej kategorii.