Czy egzekucja roszczeń wierzycieli będzie łatwiejsza? Odpowiedź już podczas Kongresu Regulacji Prawnych ZPF

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

Znaczące zmiany w procesie cywilnym oraz wprowadzenie do polskiego porządku prawnego unijnej Dyrektywy NPL – to tematy, które będą miały wpływ na branżę zarządzania wierzytelnościami. Jak firmy windykacyjne przygotowują się do nowych regulacji?

O tych zagadnieniach będą dyskutować przedstawiciele sektora wierzytelności podczas Kongresu Regulacji Prawnych z Obszaru Zarządzania Wierzytelnościami już w środę 26 kwietnia. Organizatorem wydarzenia jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF).

Kongres Regulacji Prawnych. Jakie zmiany czekają wierzycieli?

Podczas debat w trakcje Kongresu eksperci m.in. z podmiotów windykacyjnych i kancelarii prawnych będą rozmawiać o nowych regulacjach w obszarze zarządzania wierzytelnościami.

– Podczas Kongresu będziemy dyskutować m.in. o znaczących zmianach w procesie cywilnym, które
w założeniu miały dokonać korekt tych elementów, które ujawniły się po tzw. dużej reformie KPC. Debata na ten temat to doskonała okazja, by sprawdzić, czy tak się faktycznie stało i czego jeszcze mogą oczekiwać wierzyciele w tym obszarze – mówi Marcin Czugan, prezes ZPF.

Wskazuje, że istotnym tematem dla sektora zarządzania wierzytelnościami pozostaje unijna Dyrektywa NPL, której celem jest wprowadzenie jednolitych ram działania firm windykacyjnych w Europie. Polska ma czas na wprowadzenie zapisów Dyrektywy do 29 grudnia 2023 r.

– Chociaż dyskusje na temat implementacji Dyrektywy NPL zainicjowaliśmy już kilka lat temu, to warto zauważyć, że czas na jej wdrożenie niedługo upływa. Tym samym aktualna debata o kształcie tego aktu prawnego w Polsce nabiera dodatkowego znaczenia – podkreśla Marcin Czugan.

O Dyrektywie NPL i jej najważniejszych założeniach pisaliśmy na początku 2023 r. na stronie: https://zpf.pl/zmiany-prawne-2023-ktore-wplyna-na-branze-finansowa-pod-lupa-znajda-sie-platnosci-odroczone-oraz-windykacja/

Kongres Regulacji Prawnych już po raz 11. Wciąż można się zapisać

Dyskusje podczas Kongresu będą poświęcone również m.in. najlepszym praktykom w zakresie zarządzania relacjami z klientami, ESG i ochronie danych osobowych. Do każdej z nich zostali zaproszeni doświadczeni eksperci, którzy na co dzień zajmują wybranymi zagadnieniami.

Zapisy do udziału w Kongresie są przyjmowane za pośrednictwem strony: https://zpf.pl/kongres-regulacji-prawnych/. Został na niej również opublikowany szczegółowy program Kongresu wraz z listą panelistów.

***

Kongres Regulacji Prawnych (z obszaru zarządzania wierzytelnościami)

Termin: 26 kwietnia 2023 r. (środa), godz. 9:30 – 16:15

Miejsce: Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport

***

 

Podobne wpisy

Zamieść komentarz