Dziś rozmawiamy z Piotrem Przedlackim, Prezesem Zarządu Fines SA, laureatem wyróżnienia TOP50 Managers of Loan Market in Poland.
Jak się Pan czuje po otrzymaniu nagrody dla najbardziej wpływowego Managera branży Loan Market w Polsce?
Czuję się dobrze, ale jednocześnie ogarnia mnie pewien niepokój, bo taka nagroda to nie tylko uwieńczenie dotychczasowej pracy, ale przede wszystkim wyzwanie, żeby nadal osiągać jak najwięcej, dla swoich Klientów, pracowników, Partnerów w biznesie, też dla siebie.
Jakie są Pana dalsze plany związane z tym obszarem działalności?
Pośrednictwo w wykonaniu Agentów kredytowych przeżywa mocne turbulencje. Okres pandemii nie tylko negatywnie wpłynął na popyt na kredyty konsumenckie, ale też poprzez regulacje ograniczył dostępność oferty.
Wierzę jednak, że jest miejsce na rynku dla profesjonalnych pośredników. Tym bardziej, że nadal wielu Klientów wybiera fizyczne spotkanie z Doradcą, ich indywidualne podejście, wieloletnie relacje, czy szczere zaangażowanie. Co jest jeszcze rzadkością w świeci on-line/mobile.
Jak pandemia wpłynęła na Pana codzienną pracę jako managera firmy pośrednictwa finansowego?
Nie jestem zwolennikiem wyłącznie pracy zdalnej. Oczywiście były okresy, kiedy nie było wyboru. Jednak bezpośrednie spotkania w miejscu pracy, burzliwe dyskusje (trudne technicznie w on-line), czy zakulisowe plotki – to nie tylko smaczki, ale też ważne elementy budowanie kultury firmy. Więc pewnie – w zależności od wykonywanej pracy – przyjmie się model hybrydowy, w różnych proporcjach biura i pracy zdalnej. Co jest korzystne i dla firmy i dla pracowników.
Jak według Pana będzie wyglądała przyszłość sektora pozabankowego w nadchodzących miesiącach?
Obecnie popyt na kredyty i pożyczki jest na stabilnym, ale jeszcze stosunkowo niskim poziomie. W mojej ocenie okres jesieni 2021 roku pokaże, czy będziemy mieli do czynienia ze stopniowym, ale powolnym wzrostem sprzedaży, czy jednak rynek mocno przyspieszy.
Oczywiście moje oczekiwania mogą pokrzyżować nowe regulacje, czy powrót pandemii. W każdym razie finansowanie konsumenckie nie zniknie, ale będzie zmieniać swoją postać, np. BNPL.
Dziękuję za rozmowę!