Marcin Borowiecki, prezes Wonga Polska, po sześciu latach zdecydował się na odejście z dotychczasowego miejsca pracy. Przechodzi do Booksy – amerykańskiego startupu, który podbija amerykański rynek rezerwacji usług. Ta decyzja oznacza poważne zmiany w kierownictwie polskiej Wongi.
Popularny pożyczkodawca Wonga na polskim rynku działa od 2013 r. W ciągu kilku lat marka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych w naszym kraju. Za jej ogromnym sukcesem stoją m.in. Tomasz Fedyna, Marcin Borowiecki oraz Sylwia Drejer-Cichucka. To właśnie oni w 2012 r. przygotowywali grunt pod wejście produktu Wonga na polski rynek.
Obecnie Marcin Borowiecki podjął decyzję o odejściu z Wongi. Borowiecki podkreśla, że powodem opuszczenia zespołu jest chęć podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Jego specjalnością jest rozwój biznesu od jego najwcześniejszego etapu, tymczasem Wonga w ciągu kilku lat stała się jednym z liderów polskiego rynku pozabankowego.
Marka wonga nieustannie pracuje nad rozbudową swojej oferty transparentnych pożyczek ratalnych. Niezwykłą uwagę przywiązuje również do zapewnienia klientom cen porównywalnych do bankowych oraz najwyższej jakości obsługi klienta przy pomocy zaawansowanych technologicznie narzędzi. Trzyosobowy zarząd Wongi niebawem zostanie uszczuplony o Marcina Borowieckiego, jednego z inicjatorów wdrażania nowoczesnych rozwiązań w ramach zwiększania poziomu edukacji finansowej polskich konsumentów. Do zarządu spółki dołączy Łukasz Kamiński, co oznacza, iż wonga będzie działała w trzy osobowym zarządzie.
Booksy na rynku amerykańskim
Powodem opuszczenia Wongi przez Marcina Borowieckiego jest chęć podjęcia nowego wyzwania zawodowego na innym kontynencie. Borowiecki przechodzi do Booksy, startupu z polskimi korzeniami, który stworzył innowacyjną aplikację służącą do umawiania online wizyty kosmetyczki, fryzjera czy dentysty. Obecnie Booksy będzie rozwijać swoją działalność głównie na rynku amerykańskim ze względu na ogromny potencjał tamtejszego rynku usług. Startup pozyskał w tym celu finansowanie w wysokości ok. 50 mln zł.