Pozyskanie dodatkowego finansowania na nowe inwestycje może przysporzyć polskim deweloperom wielu problemów. Choć na rynku dostępnych jest sporo kredytów dla firm, to ubieganie się o tego typu zobowiązania wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu skomplikowanych formalności. Proces pozyskania dodatkowych środków bywa także niezwykle czasochłonny, co może powodować spore utrudnienia w realizacji inwestycji.
Pożyczka deweloperska alternatywnym rodzajem wsparcia
Zdobycie kapitału na inwestowanie w nieruchomości o charakterze komercyjnym lub mieszkaniowym jest jedną z najbardziej problematycznych części całego przedsięwzięcia. W obliczu takiego problemu, deweloper najczęściej swoje pierwsze kroki kieruje do banku. Tymczasem uzyskanie kredytu bankowego dla firm wiąże się z wypełnieniem szeregu skomplikowanych formalności oraz koniecznością spełnienia wielu wyśrubowanych wymogów. Proces ubiegania się o tego typu zobowiązania związany jest także z gruntowną analizą sytuacji finansowej wybranego przedsiębiorstwa, sprawdzaniem uzyskiwanych dochodów oraz prognoz gospodarczych. Po przebyciu tej drogi bardzo często okazuje się, że wnioskodawca spotyka się z odmową udzielenia kredytu ze względu na zbyt duże ryzyko udzielenia mu finansowania.
Pożyczka deweloperska to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród polskich przedsiębiorców. Pozwala w prosty i szybki sposób pozyskać duże nakłady finansowe na planowane inwestycje. Zwłaszcza zobowiązanie Monument Fund stanowi atrakcyjną alternatywę dla kredytów bankowych. Oferowana przez markę pożyczka deweloperska pomaga w finansowaniu coraz większej ilości inwestycji w Polsce.
Szybkie i wygodne finansowanie
Pożyczka deweloperska, którą na polskim rynku oferuje marka Monument Fund, to sposób na szybkie i wygodne finansowanie nowych inwestycji. Elastyczne zasady udzielania zobowiązania pozwalają na dopasowanie rodzaju i wysokości rat do własnych możliwości finansowych. Ponadto pożyczkodawca nie musi spełniać restrykcyjnych wymogów dotyczących zdolności kredytowej. Monument Fund nie wymaga weryfikacji oraz zgłaszania klienta w Biurach Informacji Gospodarczej.
– O atrakcyjności oferty finansowej Monument Fund decyduje przede wszystkim szybkość oraz opłacalność udzielanego dofinansowania. Przydział kapitału podobny jest do procedur bankowych – wypłata środków pieniężnych zależy od postępów prac budowlanych. W przypadku pożyczki deweloperskiej, różnicą staje się zmniejszona ilość wymaganych dokumentów, powodując tym samym szybszy czas weryfikacji wniosku. Co więcej, dzięki wypłacaniu środków finansowych w formie transzy, część prowizji uruchamiana jest w momencie wypłacania konkretnej transzy. To dotyczy również oprocentowania i odsetek, które naliczane są w zależności od wykorzystanego kapitału. Takie podejście stanowi wyjątkowo korzystną opcję dla przedsiębiorców, ponieważ nie trzeba od razu płacić rat w całej wysokości kwoty pożyczki – mówi Paulina Horabik, Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund.
Zabezpieczenie finansowania
Monument Fund to marka, która w swojej działalności bierze pod uwagę przede wszystkim potrzeby i możliwości przedsiębiorców. Z tego powodu wprowadza wiele udogodnień, które mają wspomóc deweloperów w uzyskaniu dodatkowego finansowania. Jednym z nich jest możliwość zabezpieczenia wierzytelności na 2. miejscu hipotecznym. Umożliwia to dokapitalizowanie nawet tych przedsiębiorców, którzy posiadają już podjęte zobowiązania.
Monument Fund przy udzielaniu pożyczek bierze również pod uwagę wiele rodzajów nieruchomości w ramach zabezpieczenia swoich zobowiązań. Mogą być to m.in. budowy domów w zabudowie szeregowej, apartamentów, apartamentowców oraz kamienic, hoteli, galerii handlowych oraz restauracji.
– Częstym aspektem poruszanym przy finansowaniu inwestycji deweloperskich jest wysokość wkładu własnego przedsiębiorcy. W przypadku oferty Monument Fund, kwota zależna jest od konkretnego etapu realizacji inwestycji, a wskaźnik LTV do wartości przyszłej nie przekracza 49%. W praktyce wygląda to tak, że na rozpoczęcie budowy wkład wynosi połowę środków pieniężnych lub innych nieruchomości. Kiedy finansowanie niezbędne jest na etapie 30-80% realizacji inwestycji, przedsiębiorca otrzymuje stopniowe finansowanie w formie transzy, wypłacane wraz z ukończeniem kolejnych etapów realizacji. Dla wniosków o finansowanie na zakończenie prac budowlanych, przydzielane są najczęściej maksymalnie 2 transze. Tego typu umowa z przedsiębiorcą pozwala na bezpieczne i realne ukończenie inwestycji i oddanie jej do użytkowania. – wyjaśnia Paulina Horabik, Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający w Monument Fund.
1 komentarzy
Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz zapewnić sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Ukończ wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2018/2019 : [email protected]