Co robią Polacy w Internecie?

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
człowiek przy komputerze

Stale rośnie liczba Polaków, którzy robią zakupy przez Internet. Coraz popularniejsze stają się również odroczone płatności w sieci.

Systematycznie wzrasta liczba Polaków, którzy regularnie robią zakupy online. Na gwałtowny rozwój sektora e-commerce ogromny wpływ ma pandemia, przez którą część sprzedawców przeniosła swoją działalność do cyberprzestrzeni.

Z raport CBOS wynika, że w Internecie najwięcej czasu spędzają najmłodsi. Niemal wszyscy użytkownicy korzystają z sieci w zaciszu własnego domu. Ponad połowa, bo aż 65 proc. internautów w wieku od 25 do 34 lat swoje zakupy realizuje właśnie drogą elektroniczną.

Badania wskazują, że konsumenci w Internecie przede wszystkim kupują. Przenieśli się z szeroko pojętego offline’u między innymi ze względu na pandemię. Sektor e-commerce dzięki temu nadal intensywnie rośnie, tym bardziej że proces nabywania produktów jest bardzo szybki i komfortowy

– mówi Paweł Maciszewski, architekt rozwiązań IT w AIQLabs, właściciela marki „Kupuj Teraz – zapłać później”.

Odroczone płatności w sieci zyskują popularność

Niestety konsumentów nie zawsze stać na to, by dokonać wymarzonego zakupu. Z powodu braku gotówki mogą przegapić atrakcyjne rabaty i promocje. Rozwiązaniem tego typu kłopotów są odroczone płatności w sieci.

Pracownicy w Polsce i za granicą z reguły otrzymują wynagrodzenie w cyklu miesięcznym. Konsumenta nie zawsze jednak stać na realizację zakupów. Nie każdy odkłada sobie „poduszkę finansową” i ma możliwość bieżącego korzystania z promocji lub reagowania na wypadek awarii sprzętu domowego. Wszystko to sprawia, że bardzo często potrzebujemy gotówki tu i teraz, którą można swobodnie zwrócić za 10, 20 lub 45 dni

– mówi Paweł Maciszewski, architekt rozwiązań IT w AIQLabs, właściciela marki „Kupuj Teraz – zapłać później”.

Dzięki odroczonym płatnościom każdy klient może błyskawicznie dokonać zakupu dowolnego towaru. Warto również dodać, że w przypadku braku wystarczającej gotówki do uregulowania kosztu zamówienia, spłata może zostać rozłożona w czasie na 12 rat.

Polscy konsumenci mogą użyć również innego innowacyjnego rozwiązania płatniczego, by nie przegapić atrakcyjnych promocji i dokonać wymarzonych zakupów. Chodzi tu o wirtualną kartę z określonym limitem.

W ramach jednej z naszych usług, wirtualnej karty KUPUJTERAZ, dajemy użytkownikowi do dyspozycji 5000 zł, ale nie oczekujemy, że wyda te środki od razu. Może uruchomić jedynie część tej kwoty, a pozostały kapitał wykorzystać za miesiąc, dwa lub trzy. W związku z tym, w najbliższej przyszłości nie ominą go żadne promocje czy internetowe okazje

– komentuje Paweł Maciszewski.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz