Innowacyjna usługa w faktoringu PragmaGO – pieniądze na koncie w dniu umowy

Innowacyjna usługa w faktoringu PragmaGO – pieniądze na koncie w dniu umowy

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

PragmaGO maksymalnie przyspiesza wypłaty w faktoringu, dając przedsiębiorcy dostęp do pieniędzy od razu po podpisaniu umowy, jeszcze przed zatwierdzeniem cesji przez odbiorcę faktury. O tym, jak ważny jest czas realizacji przelewu do przedsiębiorcy, opowiada Łukasz Ramczewski, Wiceprezes PragmaGO.

Skąd pomysł na takie rozwiązanie?

Dla naszych klientów, czyli mikro, małych i średnich przedsiębiorców czas to dosłownie pieniądz. Jeżeli przedsiębiorca zrealizował usługę i wystawił fakturę, to poniósł też koszty związane z jej realizacją. Oczekuje więc szybkiej zapłaty, która jest często niemożliwa ze względu na uzgodniony wcześniej z kontrahentem odroczony termin płatności. Tymczasem właściciel firmy potrzebuje środków „tu i teraz” – na spłatę naglących zobowiązań na czas, opłacenie pilnych zamówień, czy realizację zleceń w terminie.

Zaczyna więc szukać zewnętrznych źródeł finansowania. Kredyty, czy pożyczki na rynku bankowym są obecnie trudno dostępne i obwarowane skomplikowanymi procedurami. Pomocny okazuje się faktoring, który przyspiesza rozliczenie wystawionej faktury, czyli uzyskanie środków szybciej niż ustalony termin płatności. Nie każda firma faktoringowa jest jednak w stanie zagwarantować, że stanie się to naprawdę szybko. Przeszkodą jest np. konieczność oczekiwania na podpis cesji wierzytelności przez odbiorcę faktur. Ani faktorant, ani faktor nie mają wpływu na czas, w jakim się to stanie. My rozwiązaliśmy ten problem.

W jaki sposób?

Stworzyliśmy faktoring z gwarantowaną wypłatą – część środków, o które wnioskuje klient wypłacamy już w dniu podpisania umowy faktoringowej. Przelewamy pieniądze natychmiast, bez konieczności oczekiwania na podpisanie cesji wierzytelności lub potwierdzenie faktury przez jej odbiorcę. To dla firmy szybki zastrzyk gotówki na bieżące, naglące sprawy. Przedsiębiorcy oczekują od faktora pieniędzy na koncie, a nie deklaracji co do terminu np. udzielenia decyzji kredytowej czy podpisania umowy.

Kto może skorzystać z przyspieszonego finansowania w faktoringu?

Każdy przedsiębiorca, który podpisze z nami umowę faktoringową po raz pierwszy. Warunki, które musi spełnić to wykazanie współpracy ze zgłoszonymi odbiorcami oraz brak zajęć komorniczych i egzekucji skarbowych.

Czy przyspieszenie finansowania wiąże się z dodatkowymi kosztami?

Nie, po podpisaniu umowy wypłacamy część kwoty (wartości faktury), o którą wnioskuje klient – to nasze standardowe działanie, które wyróżnia nas na rynku. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów wcześniejszego dostępu do pieniędzy.

Poprzez tego typu rozwiązania realizujemy naszą strategię, którą odzwierciedla hasło: „Pewnie jak w banku, tylko wygodnie i szybko”. Chcemy dawać szybki i wygodny dostęp do pieniędzy i przez to wspierać polskich przedsiębiorców w prowadzeniu stabilnego biznesu z satysfakcją i spokojną głową.


 

Podobne wpisy

Zamieść komentarz