Poznaj BIG-i przez Facebooka

dodał Tomasz Rafalski
0 komentarzy

BIG na facebook

O biurach informacji gospodarczej zwykle wiemy tyle, że nie warto znaleźć się w ich rejestrach, gdyż to wiąże się z zyskaniem statusu publicznego dłużnika. Jednak zasady ich funkcjonowania, zakres informacji jakie można w nich uzyskać czy w jakich sytuacjach i dlaczego warto z nich korzystać dla wielu z nas wciąż pozostają zagadką. A wystarczy chwila podczas codziennego przeglądania Facebooka, aby poznać BIG-i za pomocą profilu BIG.pl.

Facebookowy profil BIG-ów działa od początku 2011 roku, a jego prowadzeniem zajmuje się BIG InfoMonitor, który nadał mu charakter edukacyjny. Można na nim znaleźć nie tylko informacje o samych biurach informacji gospodarczej i zasadach współpracy z nimi, ale także wiele cennych tematów dotyczących zalegania z terminowym opłacaniem zobowiązań, w tym porady dla osób prywatnych i przedsiębiorców odnośnie wychodzenia z długów czy wpisywania do rejestrów własnych dłużników.

Na fanpage’u nie brakuje informacji eksperckich, linków do publikacji medialnych związanych z tematyką finansową, a konkretnie problemem zadłużeń czy też odnośników do InfoDługu, czyli cyklicznego raportu o stanie zadłużenia Polaków, który sporządza BIG InfoMonitor. Ciekawym uzupełnieniem całości są specjalne aplikacje, konkursy i gry z atrakcyjnymi nagrodami, tworzone również pod kątem edukacyjnym.

Pojawił się m.in. konkurs wraz 12-częściowym komiksem sytuacyjnym z cyklu Tadeusz Zalegała Radzi. Historiom obrazkowym przyświecała idea przybliżenia dobrych praktyk związanych z komunikowaniem się z dłużnikami, uzyskiwaniem informacji o wiarygodności finansowej przedsiębiorców czy odzyskiwaniem alimentów. Wprawdzie przygodowa seria została zakończona, ale zawsze można po nią sięgnąć, aby uzyskać porady związane z zadłużaniem, które mogą okazać się bezcenne. Innym pomysłem na poruszenie trudnej tematyki długów jest opcja sprawdzenia własnej skłonności do zadłużania.

Profil BIG-ów na popularnym portalu społecznościowym poprzez przystępną formę ma zachęcić również do tego, aby dotrzymywać terminów płatności, sprawdzać swoją wierzytelność i budować jej pozytywną historię.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz