CRIF wprowadza do swojej oferty kolejne narzędzia do skutecznej windykacji. Ich efektywność skupia się na 1 celu – pozyskaniu nowych danych od dłużnika.

Zmiany, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w branży zarządzania wierzytelnościami (wyższe koszty sądowe, nowa ustawa o komornikach, ograniczenia z tytułu Covid-19) spowodowały, że główne działania firm windykacyjnych skupiają się na windykacji polubownej. Ten etap obejmuje przede wszystkim rozmowy telefoniczne, wysyłkę pism, SMSów i maili.

Skuteczność windykacji polubownej w dużej mierze zależy od danych kontaktowych, jakie są w posiadaniu firmy planującej odzyskanie należności. Im bardziej te dane są aktualne, tym efektywność działań, czyli ściągalność, jest wyższa. 

Bądź na bieżąco z informacjami o płatnościach i analizuj wypłacalność klientów!

Narzędzia do skutecznej windykacji od CRIF

Dlatego tak ważne są rozwiązania, które pozwalają firmom zarządzającym wierzytelnościami na pozyskanie aktualnych danych teleadresowych.
CRIF, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, proponuje w zakresie zarządzania wierzytelnościami 3 rozwiązania, których efektywność skupia się na 1 celu – pozyskać nowe dane od dłużnika.

  • Skip tracing – to nie tylko poszukiwanie nowych telefonów, adresów mailowych czy adresów, ale także identyfikacja podmiotów gospodarczych powiązanych z dłużnikiem.
  • SWI – podstawowym założeniem Systemu Wymiany Informacji jest pozyskanie przez instytucje finansowe oraz firmy sektora zarządzania wierzytelnościami informacji o bieżących zobowiązaniach oraz aktualnych danych adresowych dłużnika.
  • Giełda wierzytelności kupdlug.pl – jedna z najprostszych i najtańszych metod dotarcia do dłużnika oraz szerokiego spektrum potencjalnych nabywców.

Jak pokazuje poniższe zestawienie zainteresowanie rynku zarządzania wierzytelnościami dostępem do nowy danych jest wyższe kilkukrotnie w porównaniu z rokiem 2019 (wcześniejsza publikacja z 30.10.2020 r. prezentowała wykres bez danych z listopada i grudnia 2020 r.)

Taka skuteczność rozwiązań CRIF zachęca nowych Partnerów do korzystania z naszych rozwiązań.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.