Już 3 marca 2021 r. odbędzie się webinar: Podatki w branży finansowej. Uproszczenia w VAT. Złe długi a rozliczenia CIT. To wydarzenie organizowane przez Arena Tax, zdobywcę kryształowej statuetki Loan Magazine.

Licencjonowana spółka doradztwa podatkowego Arena Tax, wyróżniona podczas IV edycji Gali Loan Magazine Awards w kategorii Rekomendowany Doradca, zaprasza na webinar: Podatki w branży finansowej. Uproszczenia w VAT. Złe długi a rozliczenia CIT. Wydarzenie odbędzie się już 3 marca 2021 r. o godz. 10:00.

W trakcie spotkania doradcy podatkowi Arena Tax wyjaśnią, jak na branżę finansową wpłynie pakiet przepisów Slim VAT, który wszedł w życie z początkiem roku 2021. Specjaliści podzielą się również swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego, co mogą potencjalnie zmienić tzw. Grupy VAT, które obecnie konsultowane są z Komitetem ds. VAT Komisji Europejskiej. Podczas wydarzenia eksperci poruszą także temat praktycznego stosowania ulgi na złe długi w branży finansowej.

Dlaczego warto?

Z powodu pandemii i zamrożenia gospodarki wiele sektorów polskiego biznesu zakończyło ubiegły rok z negatywnymi wynikami. Choć branża finansowa to jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków, jej także nie ominęły spadki.

Już 3 marca 2021 r. o godz. 10:00 specjaliści Arena Advisory porozmawiają o przyszłości całego sektora i prawdopodobnych konsekwencjach wprowadzanych regulacji. Spotkanie przeznaczone jest dla członków zarządów, dyrektorów finansowych, pracowników działów finansowo-księgowych, przedstawicieli firm pożyczkowych, podmiotów podatkowych, banków oraz innych firm, które działają na rynku finansowym.

Agenda:

 1. Grupy VAT – zwiększenie efektywności rozliczeń w finansowych grupach kapitałowych,
 2. Pakiet uproszczeń do ustawy o VAT, Slim VAT:
  • Nowe zasady rozliczania faktur korygujących,
  • Reguły przeliczania kursów walutowych,
  • Zmiany dotyczące mechanizmu podzielonej płatności,
  • Opodatkowanie zaliczek w eksporcie towarów,
  • Zmiany dotyczące wiążących informacji stawkowych,
  • Dalsze planowane zmiany do ustawy o VAT,
 3. Złe długi a rozliczenia CIT:
  • Ulga na złe długi – kiedy można stosować?
  • Nieściągalne wierzytelności i rezerwy jako koszt podatkowy.

Szczegóły dotyczące spotkania, a także formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej Arena Tax. Warto pospieszyć się z zapisem na to niezwykłe wydarzenie, bowiem liczba miejsc jest ograniczona! Serdecznie zapraszamy!

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.