25 marca wystartował Projekt Badawczy „Polak Inwestor 2022”. Zapraszamy do udziału inwestorów i osoby, które jeszcze nie inwestują. Patronem medialnym tego projektu są serwisy Loan Magazine oraz Banking Magazine.

Projekt badawczy „Polak Inwestor 2022” ma na celu poznanie preferencji inwestycyjnych Polaków, kierunków zainteresowania inwestycjami oraz barier i przeszkód stojących na drodze do aktywnego dbania o finanse.

„Polak Inwestor 2022” – dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

Projekt jest kontynuacją i rozszerzeniem zeszłorocznej edycji „Polak Inwestor – Edycja: Startupy”, która skupiała się na otwartości polskich inwestorów indywidualnych na inwestycje w przedsięwzięcia startupowe. W zeszłorocznej edycji badanie realizowane było w dwóch fazach – jakościowej zawierającej wywiady pogłębione z inwestorami oraz ilościowej prowadzonej za pomocą ankiety online, w której wzięło udział ponad 500 respondentów. Zeszłoroczna edycja zwieńczona była publikacją 80-stronicowego raportu ze szczegółowymi wnioskami z badania. Raport zeszłoroczny dostępny jest na stronie www.Polak-Inwestor.pl.

Tegoroczna edycja prowadzona jest pod Patronatem Głównym Gazety Giełdy Parkiet, PFR Ventures oraz Goldenmark i przy aktywnym wsparciu ponad 30 instytucji rynku kapitałowego i mediów finansowych, m.in. serwisów Loan Magazine oraz Banking Magazine. Pod lupę zostaną wzięte różne klasy aktywów inwestycyjnych od instrumentów finansowych, nieruchomości i walut, przez kruszce, kamienie szlachetne i sztukę, po kryptowaluty i startupy.

Nowością w tegorocznym badaniu jest istotny nacisk, jaki położony będzie na obserwację aktywności inwestycyjnej wśród kobiet i barier, jakie stoją na ich drodze do aktywnego inwestowania. Badanie z tej strony wspierają Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Klub Inwestorek Indywidualnych Black Swan Prestige oraz media ze specyfikacją w finansach kobiet – Girls Money Club, Kobieta Inwestuje, Blockchain Girls.

"Polak Inwestor 2022" jesteśmy partnerem baner

Badanie realizowane jest przez iKsync Digital pod opieką merytoryczną Izabeli Kozakiewicz, autorki i współautorki badań i raportów, w tym m.in. zeszłorocznej edycji badania „Polak Inwestor” czy mapy polskiego fintechu „Fintechowy GPS” i wybranej do TOP10 kobiet branży finansowej (Parkiet.com, 2016).

Tegoroczna edycja zakończy się publikacją raportu z wnioskami z badania, który opatrzony będzie opiniami i analizami ekspertów. Raport opublikowany będzie w połowie maja 2022.

Zachęcamy inwestorów, ale i również osoby, które nie inwestują, do udziału w ankiecie badawczej. Będzie ona dostępna dla wypełniających od 25 marca do 10 kwietnia. Osoby biorące udział w badaniu otrzymają pierwszeństwo w dostępie do raportu oraz zaproszenia do późniejszych inicjatyw i materiałów edukacyjnych. Ankieta dostępna jest na stronie www.Polak-Inwestor.pl. Zapraszamy do udziału.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.