W ofercie popularnego pożyczkodawcy pojawiły się pożyczki z BLIK-iem. Rozszerzenie oferty nastąpiło z inicjatywy pracowników Providenta i było możliwe dzięki współpracy z Santander Bank Polska.
Provident Polska nawiązał współpracę z Santanderem oraz Polskim Standardem Płatności. Dzięki tej kooperacji klienci Providenta mogą teraz skorzystać ze zobowiązań finansowych z wypłatą w postaci czeków BLIK. To pierwsza firma na rynku, która umożliwia takie rozwiązanie.
Pożyczki z BLIK-iem na ratunek w trudnych czasach
Pomysł na pożyczki z wypłatą w formie czeku BLIK wyszedł od pracowników Providenta. Został przez nich zgłoszony w ramach programu Projekty Specjalne i szybko wzbudził ogromne zainteresowanie jako inicjatywa o dużym potencjale. Ułatwienie procesu wypłaty pożyczek ma być sposobem na przetrwanie trudnych chwil branży pożyczkowej.
Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania Provident jest w stanie obsłużyć aż o 20 proc. więcej klientów niż dotychczas, ponieważ do wypłaty pożyczki w formie czeku BLIK nie trzeba posiadać konta czy dostępu do bankowości elektronicznej. Niezbędny jest wyłącznie telefon i bankomat. W ten sposób klienci Providenta zyskali nowy sposób na zdalną wypłatę gotówki.
BLIK w wygodny sposób umożliwia łatwe płatności oraz wypłatę środków z bankomatu. To właśnie ta druga funkcjonalność była kluczowa w rozwiązaniu, którego wdrożenie wspieraliśmy w Providencie. W czasie pandemii, mocno koncentrujemy się na rozwijaniu narzędzi umożliwiających zdalne zarządzanie finansami zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firmowych. Właśnie temu służą czeki BLIK, które zapewniają bezkontaktowe i bezpieczne transakcje, także w firmach pożyczkowych. Cieszymy się, że mogliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i infrastrukturę przy wprowadzaniu usługi innowacyjnej na polskim rynku
– mówi Grzegorz Matya, dyrektor ds. produktów bankowości transakcyjnej Santander Bank Polska.
Jak to działa?
Czek BLIK to 9-cyfrowy kod, który pożyczkodawca przekazuje swojemu klientowi wraz z ustalonym hasłem. Ważność kodu wynosi 7 dni. W tym czasie klient powinien wybrać się do bankomatu, wprowadzić kod, określić kwotę transakcji i zatwierdzić operację przy pomocy hasła.
Warto dodać, że czekiem BLIK można także płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jeśli pożyczkobiorca nie wykorzysta od razu wszystkich zgromadzonych środków, wówczas pozostała kwota wraca na jego konto.
To świetne rozwiązanie dla osób, które nie korzystają z konta bankowego, a nie chcą spotykać się z terenowym doradcą marki na przekazanie gotówki. Obecnie pożyczki z BLIK-iem dostępne są w maksymalnej kwocie 3000 zł. Limit ten związany jest z ograniczeniami wypłat pieniędzy z bankomatów.