Kongres Instytucji Finansowych. Co czeka branżę w 2023 roku?

dodał Tomek
0 komentarze

Już w czwartek 15 grudnia Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce organizuje spotkanie dla przedstawicieli branży. To doskonała okazja, by podsumować 2022 r. i podzielić się przewidywaniami dotyczącymi kolejnych miesięcy.

Kongres Instytucji Finansowych to nowe wydarzenie w kalendarzu ZPF. Podczas jego pierwszej edycji uczestnicy poznają prognozy gospodarcze cenionych ekonomistów na 2023 r. Dowiedzą się też, które z wyzwań stojących przed polską gospodarką mogą okazać się dla niej kluczowe.

W trakcie Kongresu nie zabraknie też dyskusji o zmianach prawnych, które wkrótce mogą zrewolucjonizować branżę finansową. Eksperci podzielą się również przewidywaniami na temat tego, czym zaskoczy nas sektor fintech.

– Rekordowa inflacja, wysokie stopy procentowe, obawy związane z rozwojem sytuacji gospodarczej po agresji Rosji na Ukrainę czy szereg nowych regulacji prawnych. To tylko kilka czynników, które sprawiły, że mijający rok był bardzo intensywny dla całej branży finansowej – mówi Marcin Czugan, prezes ZPF. – Kongres stwarza okazję do podsumowania i zastanowienia się nad tym, co czeka nas w kolejnych kwartałach.

Kongres Instytucji Finansowych. Zaproszenie do udziału

Kongres rozpocznie się w czwartek 15 grudnia o godzinie 10:30 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 20).

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym programem Kongresu na stronie: https://zpf.pl/conference/kongres-instytucji-finansowych/

W dyskusjach podczas paneli wezmą udział m.in.: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Towarzystwo Ekonomistów Polskich), Monika Kurtek (główna ekonomistka Banku Pocztowego S.A.), dr Katarzyna Jóźwik (przewodnicząca Komisji ds. Fintech w ZPF), Zbigniew Wiliński (dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych Fintech w UKNF), Ludwik Kotecki (Rada Polityki Pieniężnej), dr Sławomir Dudek (Forum Obywatelskiego Rozwoju).

***

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce to organizacja pracodawców w branży finansowej.
W skład ZPF wchodzi obecnie blisko 100 podmiotów reprezentujących najważniejsze sektory rynku. To m.in. banki, ubezpieczyciele, instytucje pożyczkowe, biura informacji gospodarczej, pośrednicy finansowi, podmioty zarządzające wierzytelnościami, organizatorzy crowdfundingu udziałowego.

Od ponad 20 lat ZPF działa na rzecz rozwoju rynku finansowego w Polsce i podnoszenia standardów etycznych w branży. ZPF występuje aktywnie jako partner społeczny w polskich i unijnych procesach legislacyjnych. ZPF należy do Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej, a także reprezentuje polskie instytucje finansowe w UE.

ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkaset raportów branżowych. Organizuje kongresy, szkolenia i wiele innych projektów dla przedstawicieli branży finansowej.

Prezesem ZPF jest Marcin Czugan, radca prawny. W latach 2015-2017 przewodniczył Komitetowi Prawno-Politycznemu EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations) w Brukseli, największej organizacji zrzeszającej kredytodawców kredytu konsumenckiego w Europie. Obecnie wchodzi również w skład jej zarządu.

***

Podobne wpisy

Zamieść komentarz