Laury Pośredników dla najlepszych instytucji finansowych

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) po raz drugi zorganizowała, konkurs mający celu wyłonienie instytucji finansowych, charakteryzujących się najwyższymi standardami współpracy z pośrednikami. Na wyniki konkursu wpływ mieli pośrednicy finansowi zrzeszeni w KPF, którzy wybrali zwycięzców w drodze głosowania. Nagrody, czyli Laury Pośredników zostaną wręczone 3 października 2017 roku podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego.

Konkurs instytucji finansowych

Podczas konkursu wyłoniony zostanie najlepszy bank – w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych oraz sprzedaży kredytów gotówkowych, ubezpieczyciel oraz instytucja pożyczkowa. Głównym kryterium wyboru zwycięzców przez głosujących jest najwyższa jakość współpracy z firmami pośredniczącymi w sprzedaży oferowanych przez nie produktów bądź usług finansowych.

Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF uważa, że aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania klientów, najważniejsza jest współpraca instytucji finansowych z pośrednikami i doradcami finansowymi. „Do zbliżenia obu sektorów i zintensyfikowania ich współpracy potrzebne jest dostarczanie im rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu. Ten ważny cel realizuje między innymi Laur Pośredników” – twierdzi A. Roter.

Natomiast Piotr Oniszczuk, Prezes Zarządu Unilink Cash sp. z o.o., Członek Kapituły Konkursu określa pośredników finansowych, jako istotne ogniwo rynku finansowego w Polsce. Podkreśla, że: „Walcząc o Laur Pośredników instytucje finansowe mają więc szansę podnosić jakość świadczonych usług, które są kierowane poprzez pośredników do ich klientów docelowych. Należy również pamiętać, że pośrednicy to wiele tysięcy nowoczesnych miejsc pracy, które warto rozwijać dla wzrostu ekonomicznego potencjału rynku finansowego”.

Zasady oraz organizatorzy konkursu

Po zakończonym głosowaniu, Kapituła Konkursu bazując na liczbie punktów zdobytych w plebiscycie przez poszczególne instytucje, dokona wyboru zwycięzców. Głosujący biorą pod uwagę przede wszystkim: standardy współpracy i komunikacji ocenianej firmy z pośrednikami, a także sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu.

Organizatorzy Plebiscytu Laur Pośredników chcą wyróżnić tych dostawców (z sektorów bankowego, ubezpieczeniowego i pozabankowego), którzy współpracę z pośrednikami traktują jako ważną część modelu dystrybucji oraz przykładają dużą wagę do codziennych relacji z tymi partnerami.

Krzysztof Opaliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A. chce promować rozwiązania organizacyjne i technologiczne, które mogą stać się wyznacznikami sprawności i efektywności w obszarze dystrybucji dla całego sektora finansowego. K. Opaliński pokłada również nadzieję w tym, że „Laur Pośredników, którego drugą edycję zaprezentujemy podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego, stanie się trwałym składnikiem procesu budowy kapitału społecznego w sektorze finansowym”.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz