Wakacyjny Barometr Ferratum 2017

dodał Tomasz Rafalski
1 komentarzy

Niedawno poznaliśmy wyniki najnowszego badania Ferratum Banku, które dotyczyło letnich wydatków gospodarstw domowych krajów europejskich. Wakacyjny Barometr Ferratum 2017 wskazał, na co mieszkańcy Europy wydają najwięcej środków i w jaki sposób zamierzają spędzić tegoroczne wakacje.

Wakacyjny Barometr Ferratum 2017

Badanie Ferratum Banku wskazuje, że najchętniej finansujemy urlop przy pomocy zobowiązania finansowego podjętego właśnie w tej instytucji. Pożyczki gotówkowe online cieszą się dużą popularnością wśród polskich konsumentów, którzy dużo częściej wybierają markę Ferratum niż innych pożyczkodawców działających na krajowym rynku.

Część polskiego społeczeństwa swoje wakacyjne wydatki zdecydowało się sfinansować przy pomocy karty kredytowej, a w drugiej kolejności także z własnych oszczędności, gromadzonych specjalnie na ten cel. Dużo rzadziej posiłkujemy się kredytem konsumenckim, po który sięga zaledwie 10 proc. ankietowanych, natomiast jeszcze mniej osób decyduje się na podjęcie zobowiązania finansowego w innych instytucjach finansowych.

Wakacje Polaka – na co wydajemy pieniądze?

Największe wakacyjne koszty Polaków to przede wszystkim wydatki poniesione na dzieci i zapewnienie naszym pociechom zajęć letnich. W czasie wakacji często organizujemy także wesela, rozmaite imprezy oraz grille, a tylko odrobinę mniej lubimy spędzać czas na plażach i w barach. Najmniej zainteresowania wśród Polaków wzbudzają podróże krajowe, a także zakupy odzieży letniej. Różnimy się tym znacząco od Litwinów i Łotyszy, dla których tego rodzaju zakupy są priorytetem podczas sezonu letniego.

 

 

Europejskie wakacje – jak je organizujemy?

Wakacyjny Barometr Ferratum Banku wskazuje, że Europejczycy lubią na wakacjach nieco “popuszczać pasa” i przestają liczyć się z wydatkami. Gotowość do zapłaty powyżej 100 euro za noc hotelową zadeklarowała spora część narodów. Polacy wypadają w tym zestawieniu bardzo oszczędnie – na szesnaście krajów, zajmujemy dwunastą pozycję. Nie nocujemy zatem w drogich hotelach, ale omijamy szerokim łukiem także tanie noclegi, które dostępne są na AirBnB. Tego typu usługi zyskują coraz większą popularność wśród Europejczyków, ale nie zdążyły jeszcze podbić polskich serc.

 

 

Niestety zaoszczędzone na hotelu pieniądze wydajemy na benzynę. Potwierdza to stosunkowo wysoki wśród europejskich krajów poziom wydatków poniesionych na podróż. Na wakacyjne podróżowanie więcej od nas wydają tylko Szwecja, Norwegia, Bułgaria, Holandia i Finlandia.

 

 

Powody do dumy

Z najnowszego barometru Ferratum Banku wynika, że inne narody mogą wziąć sobie za wzór wakacyjne zwyczaje Polaków. Znajdujemy się bowiem w ścisłej czołówce nacji, które najczęściej korzystają z usług bankowości mobilnej podczas wakacji. To świadectwo obycia z nowoczesną technologią, która pozwala nam trzymać kontrolę nad swoimi finansami w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. To również duży dowód edukacji finansowej Polaków, którzy coraz większą uwagę przywiązują do zarządzania swoim budżetem.

 

Podobne wpisy

Zamieść komentarz