Wonga została członkiem Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

dodał Martyna Sarniak
0 komentarzy
zebranie

Popularna firma pożyczkowa Wonga została członkiem Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. To już kolejny polski pożyczkodawca, który wstąpił w szeregi FRRF. 

Na początku kwietnia popularna marka Wonga przystąpiła do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Brytyjska firma pozabankowa to jeden z liderów rynku pożyczkowego. Marka działa na polskim rynku od 2013 roku, a jej specjalnością są pożyczki ratalne. Stanowią aż 90 proc. całego portfela jej zobowiązań.

Cele Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Wonga to kolejna firma pożyczkowa, która dołączyła do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Od 2016 roku w jej szeregi wstąpiły m.in. Provident Polska, Everest Finanse (działający pod marką Bocian Pożyczki) oraz Profi Credit.

Jednym z głównych celów FRRF jest dążenie do tworzenia rozwiązań legislacyjnych sprzyjających rozwojowi sektora pozabankowego. W tym celu organizacja prowadzi rozmowy m.in. z instytucjami publicznymi i organami nadzoru. Działania FRRF mają także wpływać na eliminowanie nieprawidłowości na rynku finansowym, zwiększanie bezpieczeństwa polskich konsumentów, promowanie wysokich standardów etycznych wśród krajowych pożyczkodawców i edukację finansową Polaków.

Wonga członkiem FRRF

Na początku kwietnia Wonga wstąpiła w szeregi FRRF. To kolejny dowód na to, że w swojej działalności marka kieruje się przede wszystkim troską o dobrą sytuację finansową swoich klientów:

Priorytetem Wonga Polska jest etyczne i odpowiedzialne podejście do biznesu, budowanie organizacji opartej na uczciwości oraz tworzenie przejrzystej oferty zgodnej z potrzebami klientów. Zdecydowanie podzielamy misję Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego oraz doceniamy jej wkład na rzecz rozwoju branży pożyczkowej. Chcemy ją także wesprzeć w tych działaniach i mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zrobić jeszcze więcej dla całego sektora – podkreśla Tomasz Fedyna, prezes Wonga Polska.

Zjednoczenie sektora pozabankowego jest dziś szczególnie ważne, ponieważ cała branża stoi w obliczu poważnych wyzwań. Związane są m.in. z negatywnym wpływem epidemii koronawirusa na działalność pożyczkową:

 

Wonga dołącza do nas w szczególnym czasie. Przed branżą pożyczkową w najbliższych miesiącach stoi wiele wyzwań operacyjnych i regulacyjnych, wśród których należy wymienić chociażby potrzebę niwelowania ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, a także konieczność dostosowania modeli biznesowych i oferty produktowej do nowych realiów i tymczasowo obniżonych limitów kosztów pozaodsetkowych. Na horyzoncie mamy także inicjatywy europejskie, które w dużym stopniu będą wpływać na kształt polskiego rynku consumer finance – dodaje Agnieszka Wachnicka z FRRF.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz